Ez az Erasmus+ KA201-es projekt 2020 decemberében kezdődött és fő célja a három résztvevő országban (Spanyolországban, Portugáliában és Magyarországon) megszületett írók és költők online bemutatása spanyol nyelven, térképek és egyéb multimédiás megoldások felhasználásával.
A transznacionális találkozót az ELTE Térképtudományi és Geoinformatikai Intézete szervezte, szoros együttműködésben a Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnáziummal. A találkozóra a budapesti Cervantes Intézetben került sor. Ezen a két napon a résztvevők elemezték a közös munka jelenlegi állását, valamint a további teendőket a projekt befejezéséig júniusban. A spanyol, portugál és magyar kollégák bemutatták az írókról és költőkről készített storymapeket (online, interaktív multimédiás bemutatókat), amelyek a http://www.biomaps.eu/ címen megtekinthetők. Ezenkívül még áttekintették a geoinformatika lehetséges alkalmazási területeit a középfokú intézményekben és az erről még készülő jelentést. Bemutattákt a diákokkal Spanyolországban és Portugáliában már megvalósult, valamint a jövő áprilisban Magyarországon még elvégzendő iskolai mobilitásokat.
A transznacionális találkozó keretében péntek délután egy kétórás nyilvános rendezvényre is került sor a budapesti Cervantes Intézetben, amelyen a nagyközönség részére is bemutatták a projektet és az eddig elkészült életrajzokat. A rendezvényen vett részt a budapesti Cervantes Intézet igazgatója, Javier Vldivielso, aki nyitó beszédében üdvözölte a megjelenteket. A Spanyol Nagykövetség kulturális attaséja, Óscar Lema, valamint Chile magyarországi konzulja, Paula Echavarría is megtisztelték az eseményt részvételükkel, amelyen még számos spanyol szakos diák is megjelent.
a