4.4.7.4 Görögország
Görögországban is katonai topográfiai térképek kézzel átrajzolt fénymásolatain kezdődtek el a tájékozódási versenyek az 1990-es évek első felében. 1986 és 1990 között Theofilos Masmanidis rendezett néhány nagyon egyszerű tájékozódási gyakorlatot tájoló nélkül, méretarány nélküli, vázlatos térképen. Később Kostas Koukouris Nagy-Britanniában járt, és ott két helyi tájfutó klub tagjaként versenyeken vett részt. Hazatérte után 1994. júliusában megrendezte az első görög versenyt hivatalos bójákkal és versenykartonokkal.
1997-ben februárjában a Görög Ex-Kommandó Klub és a Szaloniki Egyetem Testnevelés Tanszéke közösen rendezte meg az első nyílt, görög versenyt 30 résztvevővel. Ezek a versenyek mind fekete-fehér fénymásolt, különböző méretarányú térképeken folytak.
Változást itt is a World Wide Orienteering Promotion megjelenése okozott. 2000-ben 2 svéd tájfutó, P. O. Derebrant és Perola Olsson készítette el az első színes, IOF jelkulcsú, görög térképet, a Hilia Dendrát. A méretarány 1:7500, az alapszintköz 4 m volt. Ezt a térképet az első nemzetközi versenyen, 2000. 11. 07-én használták. A verseny a WWOP keretein belül zajlott le 3 kategóriában (hosszú, közepes és rövid pálya) svéd, norvég, új-zélandi, magyar és görög résztvevőkkel. A Kostas Koukouris által rendelkezésemre bocsátott térképet színes lézernyomtatóval nyomtatták ki (111. ábra).
Vissza a Térképtudományi és Geoinformatikai Tanszék kezdőoldalára!